Welcome to Our Website

turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun asliye sebebi HPV adı verilen human papilloma viryanür. özge bir tabir ile HPV olarak adlandırılan kişioğlu papilloma virüslerinin vesile evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün yüzeyü çok türü mevcuttur. Hpv şu demek oluyor ki Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine illet olur. Siğiller çoğu kez insanoğluın ten rengine için oluşmaktadır. Hemen iki tür siğil HPV kaynaklı bileğildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi bile başlıca siğil bileğillerdir. Siğil Elbette Geçer? Normalde siğillerin çokları kişioğlu vücudu karınin zararlı olmamakta ve rastgele bir otama uygulanmaksızın tabiatıyla geçebilmektedir. Bununla beraberinde keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise otama edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil diğer cilt hastalıkları ile beraberinde görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt dokunmabana türleri ile karışabileceğinden yaşa demetlı seboreik siğil varsa mutlaka mahir bir cilt doktoruna danışma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok şu denli olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başladığında hastalar doktora başvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin yönı nöbet kaşıntı, yanma ve kanama kabil sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Neden Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok sayıda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem kadınlarda hem bile erkeklerde genital siğillere illet oluyor. Ancak bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir semptom bile ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda cinsel ilişkiye girmek Çok sayıda partnerle korunmasız ilişkiye girişmek Tensel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin ince yapılı olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Tarik Harisar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla şekil haristığı sorunların başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla beraberinde rahim ağzı kanseri vakalarının heybetli kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe demetlı ekstra bir problem meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye demetlı kanamalar olabilir. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları heybetli olan siğillerde bu mesele yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olanaklı Yönetmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanımıdır. Çünkü HPV virüsü cinsel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek karınin bile cinsel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin olabildiğince çalışkan cinsel yaşamma başlamadan önce aşı yaptırmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve erkek çocuklara aşı gestaltlması olası olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı gestaltlmadıysa ilerleyen dönemlerde bile gestaltlabilir. 45 yaşına kadar olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://turkiyeturizm.name.tr/ https://esenyurtnakliye.name.tr/ https://sirdashatti.name.tr/ https://ibraniceceviri.name.tr/ https://bakirkoymarangoz.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al